تبلیغات
گلچین اخبار ایران و جهان - اخبار ایران و شمال
گلچین اخبار ایران و جهان

     اخبار ایران و شمال
خبر خانم وزیر از حذف بودجه کنترل جمعیتوزیر بهداشت گفت: بودجه برنامه کنترل جمعیت به کل حذف شده است و اکنون به دنبال اعتبار ۱۹ میلیارد تومانی برای برنامه جدید سلامت باروری هستیم، همچنین وزارت بهداشت برای کارکنان خودش به شوهران زنان بعد از زایمان ۲ هفته مرخصی می‌دهد.
زنگ خطر برای آینده جمعیتی کشوردبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی جمعیت را یکی از مؤلفه‌های قدرت برشمرد. محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه با کاهش نرخ باروری کل جمعیت کشور مواجه هستیم، اظهار داشت: در سال 1365 نرخ رشد جمعیت 6.4 بود، ولی در سال 90 به زیر 2 رسیده است.
اختلاف‌نظر مقامات اسرائیل بر سر ایرانتحلیلگر ارشد روزنامه هاآرتص در مطلبی با اشاره به تعهد نخست وزیر و وزیر جنگ اسرائیل برای تامین امنیت این رژیم، نوشت: هنگامی که زمان تصمیم‌گیری درباره حمله به ایران فرا می‌رسد، این دو باید عواقب آن را نیز بررسی کنند.
اوباما از "تحریم‌های" جدید علیه ایران خبر داد!در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن، اوباما در بیانیه‌ای از اعمال "تحریم‌های" جدید علیه صنایع نفتی و فعالیت‌های بانكی كشورمان خبر داد.
واکنش‌تهران به‌اظهارات وزارت‌خارجه عربستان معاون وزارت امور خارجه در خصوص اظهار بی اطلاعی سخنگوی وزارت خارجه عربستان از مذاکرات مربوط به پیش نویس موافقتنامه استرداد مجرمین بین ایران و عربستان گفت:علاوه بر پیش نویس موافقنامه استرداد مجرمین بین دو کشور، دو پیش نویس دیگر در رابطه با معاضدت قضائی و انتقال محکومین به حبس مورد بررسی و مذاکره طرفین قرار گرفته و هم از مجاری رسمی به طرف سعودی ارائه شده است.
ارسال لایحه افزایش مرخصی زایمان به دولتوزیر بهداشت با اشاره به ارائه لایحه افزایش مرخصی زایمان مادران به دولت، از مدت زمان این مرخصی برای زایمانهای یک قلو، دوقلو و بیشتر خبر داد.
چند درصد زوج‌های جوان ایرانی ناباروند؟ دبیر انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران با عنوان این مطلب که 13 تا 18 درصد زوجهای جوان کشور دچار نازایی هستند، گفت: حال که دولت علاقمند به افزایش جمعیت است، ابتدا به فکر هزینه های دارویی و جراحی زوجهایی باشد که مشکل باروری دارند.
عذرخواهی عضو شورای رشت از مردم عضو شورای اسلامی شهر رشت به دلیل ایجاد دغدغه از طرف این شورا، از مردم رشت عذرخواهی کرد. به گزارش سلام شمال غلامرضا هاتفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر با اشاره به درگیری چند نفر از اعضای شورا با یکدیگر و ایجاد دغدغه‌هایی در بین مردم اظهار کرد: از مردم به دلیل دغدغه‌‌هایی که ایجاد شد، پوزش می‌خواهم ضمن اینکه ماهیت نظام پارلمانی همین بحث‌ها و اختلاف نظرها است اما نباید این اختلاف‌ نظرها بزرگنمایی شود.
کسب رتبه نخست علمی کاربردی گرگان در گلستان رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان گفت: مرکز علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان در بین 23 مرکز خانه کارگر استان توانست رتبه نخست را کسب کند.
کانون‎های مساجد گلستان به 290 باب می‎رسد مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان گفت: در حال حاضر تعداد کانون‎های مساجد استان 234 باب است که 10 باب در حال تشکیل و این رقم تا پایان سال به بیش از 290 باب در شهر و روستا خواهد رسید.
660 هزار نفر در کنکور 91 پذیرفته می‌شوندکارشناس دفتر پردازش و کنترل آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: 660 هزار نفر در کنکور 91 پذیرفته می‌شوند. به گزارش سلام شمال حسن یگانه صبح امروز در کارگاه تخصصی آموزشی کنکوری‌ها در زمینه انتخاب رشته از سوی موسسه اندیشه‌گستر آمل با اشاره به اینکه در زمینه انتخاب رشته مطلب اساسی شناسایی رشته‌ها و انتخاب آنها است، بیان داشت: شناختن رشته بحثی است که در درجه نخست اهمیت قرار داشته و شرایط خاص خود را دارد.
قیمت سكه و دلار در بازارامروز در بازار تهران سکه طرح جدید 734 هزار تومان، طرح قدیم 736 هزار تومان و دلار 1964 تومان معامله شد. به گزارش فارس بازار تهران امروز شاهد افزایش قیمت انواع سکه بود. بر این اساس قیمت سکه طرح جدید با 4 هزار تومان افزایش قیمت 734 هزار تومان، طرح قدیم هم با همین میزان رشد به 736 هزار تومان رسید.
طول دوره لیسانس کاهش می‌یابد سعید قدیمی با اعلام این خبر یادآوری کرد: آیین نامه دوره کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته آخرین بار در 1374 ابلاغ شده بود و اکنون در حال بازنگری هستند.
پایان شگفتی‌سازی نماینده ایران نماینده پینگ پنگ ایران در مسابقات المپیک 2012 لندن با شکست برابر حریف آلمانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.
استیضاح وزیر ورزش بعد از المپیک یکی از امضاء کنندگان طرح استیضاح وزیر ورزش و امور جوانان از استیضاح عباسی بعد از اتمام بازی‌های المپیک لندن خبر داد.
اجیر شدن 2 آدمكش از سوی مادر و دختر كینه‌جو دختر جوان وقتی بدرفتاری‌های پدرش را دید برای نجات خود و مادرش از زندگی جهنمی به طراحی توطئه قتل پرداخت. به گزارش ایران 2 پسر اجیر شدند تا با این مادر و دختر قتل را انجام بدهند اما پدر خانواده نجات یافت و راز پنهان از سوی پلیس آگاهی ساری فاش شد.
قتل زن تنها برای مخفی نگه‌داشتن یک راز پسر جوان زن تنها را به قتل رساند تا راز آشنایی با او را برای همیشه مخفی نگه دارد اما بررسی اثر انگشت او در آزمایشگاه جنایی، دست عامل جنایت را رو کرد.
جدیدترین روش نابودی ویروس HIV بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط محققان بیمارستان زنان و بیرگام، در نمونه خون دو بیمار اچ آی وی مثبت كه تحت عمل پیوند مغز استخوان قرار گرفته بودند، علائمی از ویروس HIV‌ دیده نمی‌شود.
نتایج کامل ورزشکاران ایرانی در المپیك لندندر روز سوم مسابقات المپیک، عابدینی حذف شد و عالمیان صعود کرد. شهسواری، نخستین زن ایرانی است که در رشته پینگ‌پنگ در المپیک شرکت می‌کند. این یک افتخار برای نوشاد عالمیان است. تا کنون سابقه نداشته که یک پینگ‌پنگ باز ایرانی در المپیک شرکت کند و بتواند حریف خودش را شکست دهد.
حل 2 معمای مهم منظومه شمسی محققان فیزیك نجومی و علم شیمی كیهانی موفق به توضیح دو معمای مهم در منظومه شمسی شدند. به گزارش ایسنا، ستاره‌های دنباله‌دار و سیارك‌ها حاوی بلوك‌های سازنده منظومه شمسی هستند و منشا آن را توضیح می‌دهند. با این حال معماهای حل نشده زیادی پیرامون این اشیا كیهانی وجود دارند؛از جمله این كه «چگونه ستاره‌های دنباله‌دار یخی ذراتی را به دست آوردند كه در دماهای بالا تشكیل شده بودند» و یا «چگونه این ذرات نسوز دیواره‌هایی (rim) را با تركیبات مختلف به دست آوردند»
احتمال‌ لغو قانون تنظیم خانواده در مجلس رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به منظور ارائه راهکار و تدوین سیاستهایی برای افزایش جمعتی، طرح لغو قانون تنظیم خانواده با قید دو فوریت به هیات رئیسه مجلس ارائه شده که امیدواریم به تصویب برسد.
مهمترین عناوین روزنامه های امروز روزنامه‌های صبح امروز کشور عناوین مهم خود را به موضوعات زیر اختصاص دادند. * جام جم - درخشش تاریخی تنیس روی میز ایران در المپیک - خسارت سنگین پژو از تحریم ایران - رهبر معظم انقلاب: هیچ بن بستی وجود ندارد
جزئیات کتاب‌های ششم ابتدایی + تصاویر دروس پایه ششم ابتدایی شامل قرآن (3 ساعت)، تعلیمات دینی و اخلاق (2 ساعت)، زبان و ادبیات فارسی (5 ساعت)، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی (3ساعت)، ریاضیات (4 ساعت)، علوم تجربی (2 ساعت)، هنر (2 ساعت)، سلامت و تربیت‌بدنی (2 ساعت)، تفکر و پژوهش (یک ساعت) و کار و فناوری (یک ساعت) است.
اقتصاد مقاومتی چیست؟ در سالی که با نام حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی مزین شده است، به اوج رسیدن فشارهای ناشی از تحریم های اقتصادی بین المللی، اقتصاد کشور را در شرایط خاص قرار داده است و در این شرایط راهبرد «اقتصاد مقاومتی» مطرح می شود. با توجه به این که این راهبرد مختص شرایط فعلی اقتصاد ایران است و پیشینه و تجربه منطبق با شرایط حال حاضر کشور ما را در هیچ کجای دنیا نداشته ضرورت تبیین و مولفه های اقتصاد مقاومتی بیش از پیش آشکار می شود و نخستین سوال این که تعریف ما از اقتصاد مقاومتی چیست؟
آمل میزبان ششمین همایش استانی کتابت وحی مازندران رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل گفت: آمل میزبان ششمین همایش استانی کتابت وحی در مازندران است. به گزارش سلام شمال محمد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: ششمین همایش استانی خوشنویسی کتابت وحی با حضور مسئولان و خوشنویسان مطرح استان و شهرستان در آمل برگزار می‌شود.
مازندران در تدارک استقبال از نوشاد عالمیان معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پیام تبریک خود به نوشاد عالمیان تاکید کرد: دو پیروزی پیاپی المپیکی عالمیان سبب مباهات ملی و غرور شهروندان مازندرانی شده است.
دبیرخانه فرهنگ رضوی در مازندران دائمی شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: با به پایان رسیدن نمایشگاه فرهنگ رضوی برنامه‌های ما به اتمام نمی‌رسد و دبیرخانه دائمی است. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی سه‌شنبه شب در نشست مسئولان جمعی از رسانه‌های مازندران اظهار داشت:‌ جنگ نرم مردم را نشانه گرفته است.
بودجه شهرداری بهشهر 30 درصد افزایش یافت شهردار بهشهر از افزایش 30 درصدی بودجه‌های عمرانی و اعتبارات جاری این شهرداری در سال 91 خبر داد. به گزارش سلام شمال قاسم جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر با اشاره به اهمیت موضوع مدیریت یکپارچه شهری اظهار داشت: این موضوع یکی از دغدغه‌های شهرداری‌های استان است، اما باید دانست که مدیریت یکپارچه شهری نیازمند انسان‌های متخصص و متعهد است و نمی‌توان آرایش شهر را به جای توسعه و جراحی شهری مطرح کرد.
ملکیان: در رشته برق دانشگاه شریف ادامه تحصیل می‌دهم نفر دوم کنکور ریاضی و فنی گفت: در نظر دارم در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم. به گزارش سلام شمال سینا ملکیان 18 ساله فارغ التحصیل مرکز تیزهوشان شهید بهشتی بابل بوده که در کنکور سراسری سال 91 موفق به کسب رتبه دوم رشته ریاضی فیزیک شد.
مراسم بزرگداشت روز خبرنگار 2 روز زودتر برگزار می‌شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، دو روز زودتر از 17 مرداد ماه برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری درباره برگزاری مراسم روز خبرنگار در مازندران، اظهار داشت:‌ سعی شده در حد توان، تجلیل شایسته‌ای از اصحاب رسانه صورت گیرد.
ترویج فرهنگ رضوی در اولویت رسانه‌‌ها قرار گیرد رئیس انجمن رسانه‌های مجازی مازندران گفت:‌ رسانه‌های مجازی کارکرد‌های متفاوتی دارند و می‌توانیم به صورت ویژه در بخش اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی ورود پیدا کنیم. به گزارش سلام شمال عباس رمدانی در نشست مسئولان رسانه‌های مجازی با مدیرکل ارشاد مازندران از برنامه‌های جنبی نمایشگاه هفته رضوی اظهار داشت:‌ امروز نقش رسانه‌های مجازی در انتقال اخبار و اطلاعات با توجه به رشد تکنولوژی و علوم بر کسی پوشیده نیست.
مشارکت شوراها برای احداث کتابخانه‌های عمومی در مازندران رئیس شوراهای اسلامی مازندران از مشارکت شوراهای اسلامی مازندران برای احداث کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد. به گزارش سلام شمال فرامرز نقیبی صبح امروز در جلسه هم‌افزایی فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با شوراهای اسلامی مازندران اظهار داشت: این شورا آمادگی دارد با بهره‌گیری از ابزار قانونی به اداره کل کتابخانه‌های عمومی خدمت‌رسانی کند.
20 موسسه خیریه در آمل فعالیت دارند مدیر کمیته امداد خمینی(ره) آمل گفت: 20 موسسه و سازمان خیریه مردم نهاد در آمل فعالیت دارند. به گزارش سلام شمال رمضان علیپور پیش از ظهر امروز در نشست مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) با سازمان‌ها و موسسات خیریه مردم نهاد این شهرستان که با حضور مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران برگزار شد، اظهار داشت: جلسه ستاد احسان و نیکوکاری در این شهرستان به طور منظم برگزار می‌شود که توانسته نتایج خوبی را نیز به همراه داشته باشد.
400 کشتی‌گیر ساروی به روی تشک می‌روند رئیس هیئت کشتی ساری گفت: مسابقات کشتی جام رمضان با بیش از 400 کشتی‌گیر در ساری برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال اکبر صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری از برگزاری مسابقات کشتی جام رمضان در مرکز استان خبر داد و اظهار داشت: بیش از 400 کشتی‌گیر در این مسابقات بر روی تشک می‌روند.
دماوند با فسخ قرارداد معادن ثبت جهانی می‌شود مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در صورت فسخ قرارداد یا حذف معادن اطراف دماوند از سوی اداره صنعت و معدن، این قله ثبت جهانی می‌شود. به گزارش سلام شمال سیف‌الله فرزانه در حاشیه سفر به غرب مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس اظهار داشت: قله دماوند بام ایران است و به این منظور درصدد هستیم تا با هماهنگی‌هایی که با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام دادیم آن را در فهرست آثار جهانی ثبت کنیم.
حضور مدرس آلمانی در ساری برای تیم‌های پایه نایب رئیس هیئت فوتبال مازندران از حضور مدرس آلمانی در ساری برای تیم‌های پایه خبر داد. به گزارش سلام شمال محمدهادی خلردی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور که با حضور 28 تیم برگزار می‌شود، در روز 15 مرداد با انجام مراسم قرعه‌کشی در فدراسیون فوتبال تیم‌ها با حریفان خود آشنا می‌شوند.
150 عنوان کتاب توسط نویسندگان مازندرانی به چاپ رسید یکی از نویسندگان و ناشران برجسته مازندرانی گفت: امسال 150 عنوان کتاب توسط نویسندگان مازندرانی به چاپ رسید. به گزارش سلام شمال منصور هرجی در حاشیه در دیدار هنرمندان مازندرانی با نماینده ولی فقیه در مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه کتاب‌ها بر اساس سن و نیاز جامعه تهیه شود، اظهار داشت: مولفان با رویکرد نوین در عرصه تالیفات نو و عصری‌نگری به نشر کتاب بپردازند.
قاریان مازندرانی به کشورهای عربی اعزام می‌شوند مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اعزام نخستین گروه از قاریان ممتاز و برجسته این استان برای تلاوت کلام وحی به کشورهای عربی منطقه خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران،‌ حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی بیان داشت: با هماهنگی انجام شده از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه شش قاری مازندرانی نیمه دوم ماه مبارک رمضان برای تلاوت قرآن کریم به کشور کویت اعزام می‌شوند.
بازسازی و احداث سینماهای سه‌بعدی در مازندران مسئول انجمن نمایش استان مازندران از بازسازی و احداث سینماهای سه‌بعدی در مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال رجبعلی فلاح در حاشیه دیدار جمعی از هنرمندان و نویسندگان مازندرانی با آیت‌الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری گفت: هنر در مفاهیم اعتقادی اثرگذار بوده و این ظرفیت در مازندران به خوبی به فعل درآمده است.
حذف از المپیک چیزی از ارزش‌های نوشاد عالمیان کم نمی‌کند رئیس هیئت پینگ پنگ مازندران گفت: حذف از بازی‌های المپیک چیزی از ارزش‌های نوشاد عالمیان کم نمی‌کند. به گزارش سلام شمال عباس زعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری پس از حذف نوشاد عالمیان در رقابت‌های المپیک 2012 لندن بیان داشت: در برنامه‌ای با حضور مسئولان ورزش استان و شهرستان در منزل نوشاد عالمیان حضور می‌یابیم تا برای انجام بازی‌های زیبا او در المپیک 2012 لندن از این قهرمان تجلیل کنیم.
مشکلات گمرکی بازرگانان مازندرانی در روسیه برطرف شد رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران از رفع مشکلات گمرکی بازرگانان استان در روسیه خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران،‌ غلامرضا عشریه در پنجمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه برای پیگیری مشکلات صادرکنندگان استان به همراه مدیرکل گمرکات مازندران به آستاراخان روسیه سفر کردیم، گفت:
موسیقی مازندران جهانی شد سید رامین جمالی از پیشکسوتان موسیقی مازندران در نشست با آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران اعلام کرد: موسیقی بومی مازندران به ثبت جهانی رسیده است.
راه ورود شنای مازندران به جمع استان های برتر كشور هموار است رییس هیات شنای مازندران گفت : برگزاری منظم لیگ استان و افزایش گروه های استعدادیاب در این رقابت ها ، راه ورود شنای مازندران به جمع استان های برتر كشور و مدال آوری ورزشكاران در مسابقات معتبر را هموار خواهد كرد.
گله ورزشكار پارالمپیكی مازندران از مسوولان ورزش استان ورزشكار عضو تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولان و دارنده سهمیه حضور در رقابت های پارالمپیك لندن در آستانه برگزاری این رقابت های معتبر ، از مسوولین ورزش مازندران به دلیل بی توجهی به مراحل آماده سازیش برای این رقابت ها انتقاد كرد.
دعوت دو مازندرانی به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان زیر 16سال كشورنایب رییس كمیته بانوان هیات فوتبال مازندران گفت : با دعوت كادر فنی ،دو مازندرانی به اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان زیر 16 سال كشور دعوت شدند. به گزارش سلام شمال '‌ فاطمه بوداغی '‌ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ' فاطمه گرایلی' و ' زهرا خدابخشی ' در این اردوی آماده سازی كه از 10 مرداد به مدت هفت روز در كمپ تیم های ملی فوتبال برگزار می شود به عنوان نمایندگان فوتبال مازندران شركت خواهند كرد
 
ثبت 332 فقره ازدواج در آستارا رئیس اداره ثبت احوال آستارا از ثبت 332 فقره واقعه ازدواج در این شهرستان در چهار ماهه نخست امسال خبر داد. به گزارش سلام شمال ابراهیم لقمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به مهم‌ترین آمار واقعه چهارگانه فوت، ولادت، ازدواج و طلاق در این شهرستان، اظهار کرد: در چهار ماهه نخست امسال تعداد 332 فقره ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به 368 فقره مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
شناسایی مجموعه‌ نفیس روزنامه‌های قدیمی گیلانمدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان از شناسایی مجموعه نفیس از روزنامه‌های قدیمی این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال حسین عباس‌نژاد کارسیدانی ظهر امروز در جلسه سازمان اسناد و کتابخانه‌های ملی استان درباره شناسایی روزنامه‌های نفیس و قدیمی گیلان اظهار کرد: با پیگیری‌های یکی از دوستداران تاریخ گیلان به نام فرزین غلامین روز گذشته با تعداد زیادی از روزنامه‌های قدیمی استان آشنا شدیم.
کانون شکوفایی خلاقیت دانشگاه آزاد رشت افتتاح شد بیست و دومین کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت افتتاح شد. به گزارش سلام شمال رئیس پارک علم و فناوری گیلان بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کانون شکوفایی خلاقیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در سالن کنفرانس این دانشگاه با اشاره به عملکرد پارک علم و فناوری کشور در راستای گسترش کانون‌های شکوفایی خلاقیت، اظهار کرد:
10درصد کاروان پارالمپیک ایران گیلانی هستند مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: 10 درصد نفرات اعزامی کاروان ایران به رقابت‌های پارالمپیک لندن را ورزشکاران گیلانی تشکیل می‌دهند. به گزارش سلام شمال محمد بابایی عصر امروز در دیدار با پارالمپیکی‌های گیلان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: افتخار بسیار بزرگی برای ورزش استان است که از 80 نفر اعزامی به پارالمپیک 8 نفر گیلانی‌ هستند.
راهیابی 6 کاراته‌کای گیلان به رقابت‌های پاریس رئیس هیئت کاراته گیلان گفت: شش کاراته‌کای گیلان به رقابت‌های قهرمانی کاراته جهان در پاریس راه ‌یافتند. به گزارش سلام شمال محمدحسین اصغریان عصر امروز در جمع اعضای هیئت کاراته استان اظهار کرد: با معاف شدن چهار کاراته‌کا که در رقابت‌های قهرمانی آسیا 2012 عملکرد مطلوبی داشتند، رقابت‌های انتخابی تیم ملی بزرگسالان برای حضور در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان با دعوت از 31 کاراته‌کا روز جمعه 13 مرداد در تهران برگزار می‌شود.
داماش پیکان را گلباران کرد در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر تیم فوتبال داماش گیلان با پنج گل پیکان را گلباران کرد. به گزارش سلام شمال دیدار دو تیم فوتبال داماش گیلان و پیکان تهران شامگاه سه‌شنبه در ورزشگاه شهید عضدی رشت در حضور بیش از 7 هزار تماشاگر برگزار شد.
عذرخواهی عضو شورای رشت از مردم عضو شورای اسلامی شهر رشت به دلیل ایجاد دغدغه از طرف این شورا، از مردم رشت عذرخواهی کرد. به گزارش سلام شمال غلامرضا هاتفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر با اشاره به درگیری چند نفر از اعضای شورا با یکدیگر و ایجاد دغدغه‌هایی در بین مردم اظهار کرد: از مردم به دلیل دغدغه‌‌هایی که ایجاد شد، پوزش می‌خواهم ضمن اینکه ماهیت نظام پارلمانی همین بحث‌ها و اختلاف نظرها است اما نباید این اختلاف‌ نظرها بزرگنمایی شود.
طرح شهروند الکترونیک رشت پیگیری می‌شود شهردار رشت از پیگیری اجرای طرح شهروند الکترونیک در این شهر خبر داد. به گزارش سلام شمال محمد علی ثابت‌قدم پیش از ظهر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی شهر رشت پیگیری موضوع شهروند الکترونیک را یکی از اقدام‌های مهم این شهرداری عنوان کرد و اظهار داشت: بحث پیگیری این طرح در استانداری مطرح شد.
برگزاری دوره «ضیافت رسانه» در دانشگاه‌های گیلان مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گیلان از برگزاری دوره «ضیافت رسانه» در طرح ضیافت اندیشه دانشگاه‌های استان خبر داد.
ساختمان کسب و کار گیلان احداث می‌شود مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از آغاز عملیات اجرایی ساختمان کسب و کار در استان خبر داد. به گزارش سلام شمال مجید عباسیان‌امین ظهر امروز در جلسه شرکت شهرک‌های صنعتی استان به ساخت ساختمان کسب و کار در استان اشاره کرد و افزود: ساختمان کسب و کار از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت بوده که در سنوات گذشته مراحل اجرای آن انجام گرفته بود و به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شد.
گیلان 4000 پروژه نیمه‌تمام دارد معاون امور عمرانی استاندار گیلان گفت: گیلان بالغ بر 4 هزار پروژه نیمه‌تمام با برآورد برنامه‌ای موافقتنامه‌ای به طور متوسط 500 میلیارد تومان دارد. به گزارش سلام شمال محمد اکبرزاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به بودجه 222 میلیارد تومانی عمرانی استان در سال جاری اظهار کرد: امسال دولت برای بودجه نظام اولویت‌بندی تعریف کرده است.
برگزاری نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در گیلان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی با همکاری انجمن طراحان و دوخت لباس در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال طیبه بزرگی ظهر امروز در جلسه کارگروه بانوان و خانواده گیلان با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: ستاد عفاف و حجاب استان در نظر دارد نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی را در گیلان دایر کند.
راه‌اندازی 70 رشته تحصیلی مهارتی در علمی‌کاربردی گیلان رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی گیلان از راه‌اندازی 70 رشته تحصیلی مهارتی جدید در مراکز آموزش این دانشگاه از ابتدای مهر امسال خبر داد. به گزارش سلام شمال عباس قاسمی‌زاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مهر امسال رشته‌های جدید مراکز علمی‌کاربردی استان برای نخستین بار تعریف شده که از این تعداد، 16رشته جدید در مقطع کاردانی پودمانی، 16 رشته جدید کارشناسی ناپیوسته پودمانی، 21 رشته مربوط به کاردانی ترمی و 15 رشته در مقطع کارشناسی است.
درخشش گلستان در حوزه‎های انتخابات و مبارزه با اعتیاد در کشور استاندار گلستان گفت: بر اساس ارزیابی‎های ستاد انتخابات وزارت کشور، استان گلستان توانست بر اساس شاخصه‎های تعریف شده، در بین 31 استان کشور با کسب رتبه نخست همچون نگینی بدرخشد.
برگزاری مراسم روز خبرنگار در گرگان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان از مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در 12 مرداد ماه همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در مکان تفریحی و زیبای والاگل با حضور نابغه قرآنی جهان اسلام خبر داد.
دستگاه‌های برتر گلستان در رقابت بین‌دستگاهی کشور معرفی شدند استاندار گلستان گفت: بخش گزینش استانداری گلستان و جمعیت هلال احمر استان در بین دستگاه‌های کشور، نمونه شناخته شدند. به گزارش سلام شمال جواد قناعت پیش از ظهر امروز در جمع مدیران استان گلستان اظهار داشت: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به واسطه اقداماتی همچون رشد اعتبارات، کسب رتبه در مشارکت انتخابات، آموزش‎های همگانی، رشد و آمادگی تجهیزات، احداث و راه‎اندازی دانشگاه علمی‎ کاربردی هلال، راه‎اندازی پایگاه امداد هوایی و در دست داشتن 18 پروژه در مجموعه جمعیت هلال احمر توانست نمونه کشوری شود
3 امامزاده گلستان میزبان طرح میقات‎الرضا(ع) می‎شوند مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: امامزاده عبدالله(ع) گرگان، امامزاده آق‎امام(ع) آزادشهر و یحیی‎بن‎زید(ع) گنبد کاووس در استان گلستان میزبان طرح میقات‎الرضا(ع) می‌شوند.
گلستان میزبان جشنواره ملی منظومه آیات قرآن است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: در آبان ماه امسال شاهد برگزاری جشنواره بزرگ ملی منظومه آیات قرآن در گلستان خواهیم بود. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری صبح امروز در جمع مدیران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اظهار داشت: جشنواره بین‎المللی هنرهای تجسمی جوانان نیز در شهریورماه امسال به اجرا در می‎آید.
نمایشگاه دستاوردهای کانون‎های فرهنگی هنری مساجد گلستان مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد گلستان گفت: بنا داریم تا در بیستمین سالگرد تاسیس کانون‎های مساجد برنامه ویژه‎ای در قالب نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای کانون‎های فرهنگی هنری مساجد گلستان برگزار کنیم.
2500 دانشجو از دانشگاه علمی کاربردی گرگان فارغ‎التحصیل شدند رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان گفت: بیش از 2 هزار و 500 فارغ‎التحصیل در مقاطع کاردانی پودمانی و ترمی از این مرکز فارغ‎التحصیل شدند که کارنامه نسبتا خوبی در این بخش داریم.
کسب رتبه نخست علمی کاربردی گرگان در گلستان رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان گفت: مرکز علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان در بین 23 مرکز خانه کارگر استان توانست رتبه نخست را کسب کند.
برنامه جامع مدیریت سیلاب در استان گلستان مدیرعامل شركت آب منطقه ای گلستان گفت: طرح جامع مدیریت سیلاب به منظور پیشگیری و كاهش خسارات این حوادث با مشاركت شركت آب منطقه ای، اداره كل هواشناسی و معاونت آبخیزداری اداره كل منابع طبیعی گلستان تهیه و تدوین شده است.
رئیس هیئت بوكس گلستان در سمت خود ابقاء شد در مجمع عمومی هیئت بوكس استان گلستان، ریاست این هیئت برای مدت چهار سال دیگر با انتخاب اعضای هیئت، در سمت خود ابقاء شد.
معرفی رییس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان علی آبادكتولدر مراسمی با حضور مدیركل اوقاف و امور خیریه استان گلستان ، فرماندار و جمعی از مسئولان علی آباد كتول ،رییس اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان معرفی شد.
هوشمند سازی مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی معاون دانشگاه آزادمعاون دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادكتول و رییس مركز آموزشی و فرهنگی سما این شهرستان از هوشمندسازی مدارس در این حوزه خبر داد. به گزارش سلام شمال 'علیرضا مزیدی' روز دوشنبه در جمع مدیران ، معاونین و معلمان مدارس سما علی آباد كتول از توابع استان گلستان گفت: ایجاد بستری مناسب جهت رشد و تعالی سرمایه های فكری در جامعه ، یكی از دغدغه های نظام آموزشی و پرورشی كشور است. اسلامی علی آبادكتول و رییس مركز آموزشی و فرهنگی سما این شهرستان از هوشمندسازی مدارس در این حوزه خبر داد.
آموزش و پرورش بندرگز از راه اندازی پایگاه انتخاب رشته كنكور خبرداد اداره آموزش و پرورش بندرگز از راه اندازی پایگاه انتخاب رشته كنكور در یكی از مدارس شهرستان خبرداد. به گزارش سلام شمال جلسه كمیته شهرستانی پایگاه انتخاب رشته كنكور 91 دانش آموزان بندرگزی روز گذشته با حضور مسئولان آموزش و پرورش در این شهرستان برگزار شد.

. . .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 مرداد 1391 توسط علی عالی | نظرات ()
CopyRight © 2009-2010 by goldskin.ir
منو اصلیآرشیو مطالب


لینک های اصلی


نویسندگان


آمار وبلاگ

 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :تگ ها
شمال نیوز , اخبار مازندران ,


امکانات و توضیحات

طراح قالب: goldskin.ir
.:: تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب برای این وبلاگ محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون اجازه مدیر غیر قانونی می باشد ::.
گلد اسکین